Hakkında

Müzik yazarı, şair, DJ, prodüksiyon insanı.
Konser organizasyonları, radyo programları, DJ setleri, müzik yazıları ve çıkmak üzere olan kitabıyla Türkiye’de bağımsız müzik denildiğinde ilk akla gelen isimlerdendir.
30 yıldır müzik sektörünün hemen her alanında çalıştı. ‘90’larda daha çok konser organizasyonu ve menajerlik işleriyle uğraştı. 2000’lerden itibaren yöneticilik vasfıyla sergi prodüksiyonları ve kültür merkezi işletmeciliği yaptı, festival organizasyonları içinde yer aldı.
2007-2019 yılları arasında kargART’ın yöneticisi olarak yüzlerce konser ve kültür sanat etkinliğinin hayata geçmesinde bilfiil rol aldı. Tüm kariyeri boyunca bizzat organize ettiği ya da organizasyonunda yer aldığı 1000’den fazla konserin gerçekleşmesini sağladı.
‘90’larda fanzinlerde başladığı müzik yazarlığı deneyimi, ixir.com, REC, Milliyet Sanat gibi medyalarda devam etti. 2007-2018 yılları arasında kargamecmua dergisinin yayın yönetmenliğini yaptı. Mecmuada farklı konularda denemeler, makaleler yazdı ama esas ve öncelikli olarak müzik yazarlığı yaptı.
1998-1999 yıllarında Kent FM’de, 2002 yılında Radio Contact’te radyo programları hazırladı.
2011-2018 yılları arasında Açık Radyo’da türünün ilk örneği olan ve anaakımın dışında kalan müzisyenlere yer verdiği “yerli” programını hazırladı. ‘90’lı yılların ortalarından itibaren önce ev partilerinde ardından profesyonel olarak DJ’lik yapmaya başladı. Karga’da çalıştığı dönemde mekânın resident DJ’lerinden oldu. İstanbul’un sayılı mekânlarında çaldı.
İkisi anlatı, beşi şiir olmak üzere yedi kitabı yayımlandı. Utkan Çınar’la birlikte kargamecmua Müzik Yazıları 2007-2011 kitabını derledi. Türkiye’de Bağımsız Müzik – Başlangıç isimli kitabı yayıma hazırlanmakta.

tp@tayfunpolat.net